Upravit stránku
V následujícím článku si ukážeme, jak problematické může být ošetření obuvi ze syntetické kůže. V poslední době se na trhu začalo objevovat čím dál více obuvi, vyrobené z "eko kůže", syntetiky, umělé kůže, zkrátka z materiálů, který má pravou kůži pouze imitovat.
Rada prodejců, která říká, že bychom si měli obuv před prvním nošením naimpregnovat je naprosto správná! Avšak už neříká, čím naimpregnovat. Na trhu je mnoho impregnačních sprejů různých výrobců a já vám zde ukážu, jaké mohou být následky špatně zvolené impregnace. Po nanesení špatné impregnace se na decentních černých botáh objevila bílá mapa, která je naprosto znehodnotila....takto začal problém (ne) jedné zákaznice.

Syntetická kůže je poměrně citlivý materiál a ne každá impregnace je určena k jeho ošetřování. Složení každé impregnace je specifické a některá obsažená rozpouštědla jsou na syntetický materiál velmi agresivní. Vždy proto impregnaci vyzkoušejte na méně viditelném místě.

PS: s naší impregnací SEAX Water Repellent se bát nemusíte.

Na opravu zničených bot jsem použil produkt SEAX Shoe cream, který nabízíme v sedmnácti barvách. Boty byly původně černé, takže volba barvy krému byla jednoduchá. Nejprve jsem obuv očistil od možných zbytků předchozí impregnace (pouze navlhčeným hadříkem) a nechal ji za pokojové teploty uschnout. Poté jsem začal v tenkých vrstvách nanášet výše uvedeným krém. Je dúležité říct, že přiložený aplikátor z molitanu je sice praktický (na hladkou kůži perfektní) avšak pro tyto účely jsem na nanášení krému použil kartáček (mazáček). Vzniklá bílá mapa z impregnace se totiž držela právě v záhybech strukturovaného materiálu a štětinky mazáčku tak fungovaly dokonale. Obuv jsem pak nechal cca 10 až 15 minut zaschnout (v závislosti na nanesené vrtvě, pounáte tak, že po zachnutí zmatní). Při nanášení postupujte po malých částech krouživými pohyby, tak aby se krém dostal na všechna bílá místa. Nakonec jsem pomocí leštícího kartáče obuv přeleštili.

Výsledek celé opravy můžete vidět níže ve fotogalerii.

boty ošetřené špatnou impregnací na syntetiku
příklad špatné impregnace na syntetickou useň

Opravené boty za pomocí našeho krému.

Boty zničené špatnou impregnací.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti